Kõhukinnisuse puhul on üllatav, kuivõrd suurel määral sümptomid inimesiti erinevad

ME KÕIK TEAME SEDA TUNNET, KUI MISKI EI TUNDU ÕIGE, KAS POLE NII?

Võite teistega oma tervisest rääkides taibata, kuivõrd erinevalt igaüks oma kehva enesetunde sümptomeid iseloomustab. Te võite teada, mis on teie jaoks tavapärane, kuid paraku oleme kõik erinevad. Mõnel valutab kõht, tekib puhitustunne, ajab iiveldama või kaob koguni söögiisu.

Kuid kui te ei käi tualetis nii tihti kui tavaliselt ning peate roojamisel pingutama või esineb muid raskusi, on selle põhjus kõhukinnisus.

Enamasti ei ole kõhukinnisus midagi, mille pärast tuleks muretseda, ning teie keha naaseb mõne päeva möödudes oma tavapärase rütmi juurde, kuid mõnikord on teie organismil vaja veidike abi.

KROONILINE KÕHUKINNISUS

Kui kannatate kroonilise ehk sellise kõhukinnisuse käes, mis on kestnud rohkem kui nädala või tekib pärast ravi uuesti, peaksite nõu pidama arsti või apteekriga.

Ärge kannatage vaikides – leidke enda jaoks sobiv lahendus meie tootevalikust ja proovige meie elustiilinäpunäiteid, mis aitavad vältida kõhukinnisuse taastekkimist.

Harva võib kõhukinnisus olla soolestiku ummistuse sümptom, seega kui tunnete kõhuvalu või näete väljaheites verd või lima, pöörduge viivitamatult arsti poole.

Üksnes kõhukinnisus soolevähile ei viita, kuid peaksite tingimata külastama oma perearsti, kui tunnete ebatavalisi või ootamatuid muutusi.

Te võite tunda oma sümptomitest rääkides piinlikkust, kuid tähtis on lasta arstil end siiski üle vaadata.

Stress ja kõhukinnisus

Meie keha on muutustele tundlik ning rutiini muutmise, stressi või ärevuse korral kergemini mõjutatav

Rohkem

Ravimite kõrvaltoimed

Kõhukinnisust võivad mõnikord tekitada mõne teise mure lahendamiseks võetavad ravimid

Rohkem